Av Ali YILDIRIM Av Ali YILDIRIM
Ali Yıldırım
Anasayfa | Biyografi | Linkler | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | İletişim | Ziyaretçi Defteri | RSS Kaynağı

Arama


Gelişmiş Arama

BİR BABADAN MEKTUP

...............

Kategori  Kategori : İktibas
Yorumlar  Yorum Sayısı : 1
Okunma  Okunma : 1066
Tarih  Tarih : 29 Şubat 2008 13:49

 

                          BİR BABADAN ÖĞRETMENE MEKTUP

“Öğrenmesi gerekli biliyorum; tüm insanların dürüst ve adil olmadığını, fakat şunu da öğret ona: Her alçağa bir kahraman, her bencil politikacıya karşı kendini adamış bir lider vardır. Her düşmana karşı bir dost olduğunu da öğret ona. 

 

    Zaman alacak biliyorum, fakat eğer öğretebilirsen, kazanılan bir doların, bulunan beş dolardan daha değerli olduğunu öğret ona. Kaybetmeyi öğrenmesini öğret ve kazanmaktan neşe duymayı. Kıskançlıktan uzaklara yönelt onu. 

 

    Eğer yapabilirsen, sessiz kahkahaların gizemini öğret ona. Bırak erken öğrensin zorbaların görünüşte galip olduklarını… Eğer yapabilirsen; ona kitapların mucizelerini öğret. Fakat ona; gökyüzündeki kuşların, güneşin yüzü önündeki arıların ve yemyeşil yamaçtaki çiçeklerin edebi gizemini düşünebileceği zamanlar da tanı… Okulda hata yapmanın, hile yapmaktan daha onurlu olduğunu öğret ona. 

 

 Ona kendi fikirlerine inanmasını öğret, herkes ona yanlış olduğunu söylediğinde dahi… Nazik insanlara karşı nazik, sert insanlara karşı sert olmasını öğret ona. 

 

 Herkes birbirine takılmış bir yönde giderken, kitleleri izlemeyecek gücü vermeye çalış oğluma.

 

Tüm insanları dinlemesini ve sadece iyi olanları almasını da öğret….  Eğer yapabilirsen üzüldüğünde bile nasıl gülümseyebileceğini öğret ona. 

 

 Gözyaşların da hiçbir utanç olmadığını öğret. Herkesin sadece kendi iyiliği için çalıştığına inananlara dudak bükmesini öğret ona ve aşırı ilgiye dikkat etmesini… Ona, kuvvetini ve beynini en yüksek fiyata satmasını, fakat hiçbir zaman kalbine ve ruhuna fiyat etiketi koymamasını öğret. Uluyan insan kalabalığına kulaklarını tıkamasını öğret. Ona nazik davran ama onu kucaklama. Çünkü, ancak ateş çeliği saflaştırır.

 

          Bırak sabırsız olacak kadar cesarete sahip olsun. Bırak cesur olacak kadar sabrı olsun. Ona her zaman kendisine karşı derin bir inanç taşımasını öğret. Böylece insanlığa karşı daha derin bir inanç taşıyacaktır… 

 Bu, büyük bir taleptir, ne kadarını yapabilirsin bir bakalım…”

                                                                                                                    Abraham Lincoln

 

 

 

 

                                                                                                       

 

 

 

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

BİLAL DAYAN [ 17 Temmuz 2008 21:55 ]

inanaki bu yazıyı okuyan her şuuru yerinde insan ya ağlar yada bağrına taş basarak hayatın ne kadar zor acımasız ama bunlara karşı onurluca bir duruşun nasıl ve ne biçim de olacağını anlar. ben ağlamak istedim ama vaz geçtim. vay anasını görüyormuzun yalancı dünyanın neler açtığını başımıza ali abi... AĞLAYAMIYORUZ BİLE YAW. abi sana döktüm içimi sen de isimsiz bir kahraman şöyle demişti bana yazdığı mesajında diye bir konferansında dile getir mevzumu. abi biliyormusun bence ağlamanın , gülmenin , utanmanın , şu şerefsizliktir demenin yadırgandığı bir dünyada yaşamak güzel değil. abi bu akşam ağlarken sen başka bir makale yazıyor olacaksın umarım... YENİDEN AĞLATACAK, AYNATACAK( KENDİMİZİ GÖREBİLMEK),AYDINLATACAK VE ALLAHI HATIRLATACAK GERÇEĞE GÖTÜRECEK( gerçek gazetesi değil) MAKALELERİNDE GÖRÜŞMEK ÜZERE ... ALLAHA EMANET OL... BANA KIZMAZSIN DEĞİLMİ ABİ BENİM ELEŞTİREL YÖNÜM İYİ DEĞİLDİR BÖYLE İŞTE :))))   SANA BUNLARI YAZABİLDİĞİM İÇİN MUTLUYUM İLK DEFA BİR YAZAR MESAJIMI OKUYACAK ABİ... S.A .. baybilal namı küçük ÇİZER_...

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

İktibas

En Çok Okunan

Son Makale
ALLAH ZAMANI YARATTI! Av. Ali YILDIRIM
Av. Ali YILDIRIM

Son Dakika Haberleri

Anket

En son ne zaman yazı(mektup,makale,günlük,deneme vs) yazdınız?Tüm Anketler

MALATYA

© 2005-2007 Tüm Haklari Saklidir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Tasarım ve Programlama: AysisWeb