Av Ali YILDIRIM Av Ali YILDIRIM
Ali Yıldırım
Anasayfa | Biyografi | Linkler | Haber Ara | Anketler | Sitene Ekle | İletişim | Ziyaretçi Defteri | RSS Kaynağı

Arama


Gelişmiş Arama

YA FİLİSTİNDE DOĞSAYDIN?

.....

Kategori  Kategori : Makaleler
Yorumlar  Yorum Sayısı : 3
Okunma  Okunma : 1066
Tarih  Tarih : 29 Aralık 2008 11:28

 Hiç kimsenin elinde değil anne babasını belirlemek. Hiç kimsenin iradesinde değil doğacağı yeri seçmek. Hiç kimsenin elinde değil rengini belirlemek. Hiç kimsenin iradesi değil  milletini, ırkını belirlemek…

 

Ya sen hemşerim; hiç düşündün mü Gazze’de doğmayı? Hiç düşündün mü Batı Şeria da yaşamayı? Hiç düşündün mü Filistinli olmayı? Hiç düşündün mü Kudüs’ün Mescidi Aksanın sorumluluğunu tek başına taşımayı?

Hiç düşündün mü bir avuç İsrailli katilin senin çocuklarını hunharca katlettiğini? Hiç düşündün mü oturduğun evin, geldiğinde İsrail bombalarıyla harabeye çevrildiğini? Hiç hayal ettin mi o harabede eşinin çocuğunun kanlar içinde yattığını?

 

Hiç düşündün mü üzerine gelen kahpe bir kurşunla çocuğunu yetim, eşini dul anneni gözü yaşlı bırakacağını? Hiç düşündün mü?

Hiç düşündün mü sen vahşet altında işgal altında onur için, namus için, özgürlük için, ailen için, İslam için, vatan için, çocuklar için direnirken Türkiye’nin Osmanlı Torunlarının seyirci kaldığını?

Hiç düşündün mü Filistinli doğmayı, Gazzeli olmayı, Kudüs’ten Mescidi Aksa’dan tek başına sorumlu olmayı?

 

Hiç düşündün mü kardeşinin eşinin çocuğunun annenin babanın şehit edildiğini? Hiç düşündün mü vatanının ayaklar altına alındığını? Ve yaşayıp sıranı beklediğini? Hiç düşündün mü?

Onlar düşünmedi? Düşünmelerine gerekte yoktu. Çünkü onlar düşünüleni yaşıyor. Onlar Filistinli…

 

Sahi hemşerim sen Filistinli olsan ne yapardın? Kaçar mıydın?  Korkar mıydın? Yutar mıydın? Alçalır mıydın? Namusunu Şerefini ayaklar altına alır mıydın?

Ne yapardın? …

Evet onlarda, Filistinlilerde senin yapacağını yapıyor. Direniyor… Çırpınıyor… Cihat ediyor… Namusları için, şerefleri için kimisi Hamas’ta kimisi El Fetih’te kimisi İslami Cihad’da… Senin orda doğsan yapman gerekeni yapıyor?

Sadece kendisi için mi? Hayır!

Senin için benim için kendisi için İslam için, Allah için, özgürlük için, insanlık için, onur için namus için, şeref için…

 

Şer yuvası, dünyanın yüz karası, insanlığın belası, lanetin adresi katil İsrail’e direniyor, savaşıyor, işkenceye uğruyor, sakat kalıyor, ölüyor, şehit oluyor…

 

Ya sen hemşerim, yada ben ne yapıyoruz Filistin için, insanlık için, onurumuz için, çocuklar için?

Onlar şehit olurken biz ekran başında utanmadan şahit mi oluyoruz?

 

 Filistin’de ki baş benim başımdır, senin başındır. Mescidi Aksa hepimizin kutsalıdır. Onur namus izzet şeref hepimizindir!

 

ŞEREFİNİZE VE NAMUSUNUZA SAHİP ÇIKIN…

 

YOKSA HEP UTANMAYA MAHKÛMSUNUZ MAHKÛMUZ…

 

 

 

 

 

 

Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Bu habere toplam 3 yorum yazılmıştır.

Ramis Akar [ 10 Ocak 2009 19:41 ]

Yazıyla alakalı duygu düşüncelerimi yazacaktım ama gereken zaten yazıda fazlası ile söylenmiş.. İnşallah bundan sonra malbora içen abilerimiz, coca cola v.s tarzı şeyler tüketen ve müslüman olduğunu söyleyen herkes bir kez daha düşünür.. Selam ve Dua ile..

Aydın AKTAŞ [ 04 Ocak 2009 22:26 ]

Keşke filistinde doğsaydık. Allah'ın izniyle temiz bir ölüm ( şehadet ) imkanımız olurdu. En azından burada eli kolu bağlı kalmaktan daha iyi olurdu. Korka korka televizyonu açıyoruz. Kur'an'da Allah (c.c.) mü'minler kardeştir diyor. Kardeşlerimize yapılan bu zulmü izlemek ve dua etmekten başka hiç birşey yapamamak. Benimde orada olmam gerekiyor diye düşünüyorum. Allah oradaki tüm kardeşlerimize yardım etsin. Onları hesap gününde kolay bir hesap beklerken, bizi....

İsmail Güney [ 30 Aralık 2008 17:23 ]

S.a.

Allah razı olsun bizim yapacağımız çok şey var. Onlar ayrı imtihan veriyorlar verecekler bizlerde ayrı imtihana tabiyiz tabi olacağız. Şimdi saf belirleme zamanı. Filistinde geçen çizginin hangi tarafındayız. BM veya ABD gibi bir taraftaysak vah bize... Yok eğer çizginin bu tarafında isek imtihanımız başlıyor demektir. Haydi kardeşler uyanık olma zamanıdır. İnsanlığın onurunu biz koruyacağız biz ayaklar altından alıp yukarılara taşıyacağız. Eğer zalim varsa şu dünyada ona karşı her türlü duruşla mücadele edeceğiz. Kulağıma Hepimiz Filistinliyiz cümlesi gelirgibi oldu bu ara elit, sözüm ona çok okumuş tayfasında bu cümle klişe veya sadece laf olarak çok kullanıldı. Essahtan hepimiz filistinliyiz. Çünkü safımız belli ettikten sonra sınır aradan kalkar. Biz adamı yarı yolda koymayız. Varsa yarası merhem oluruz, varsa derdi ortak oluruz varsa acısı çekeriz. Unutmayın oranın tapuları halen bizde... Yurdumuz, vatanımız sonuna kadar milis kuvvetlere destek olacağız. Bugün İHH'nın 2 tır tıbbi yardımı Gazze'ya ulaştı. İnşallah 15 ocakta da gemi kalkacak. Kardeşlere her türlü yardım ulaştırılacak.    

Bütün kardeşlerimden gece tehecüüde kalkmalarını rica ediyorum. İlk rekatta Fil Süresini okuyun ama Rabbimizin fil ordusuna ne yaptığını hatırlayın (Onlarda Allah'ın evini yıkmaya gelmişlerdi), 2. rekatta Leheb Süresini okuyun (Ebu leheblerin eli kurusun Kurudu da ) ve düşünün. Allah tan sabırla ve namazla bizlerin ve onların imtihanı için yardım isteyin.

Yaşasın Zalimler İÇin Cehennem,
Yaşasın İntifada.

Selam ve dua ile

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Makaleler

En Çok Okunan

Son Makale
ALLAH ZAMANI YARATTI! Av. Ali YILDIRIM
Av. Ali YILDIRIM

Son Dakika Haberleri

Anket

En son ne zaman yazı(mektup,makale,günlük,deneme vs) yazdınız?Tüm Anketler

MALATYA

© 2005-2007 Tüm Haklari Saklidir
RSS Kaynağı | Yazar Girişi

Tasarım ve Programlama: AysisWeb